Anasayfa Dünya İsrailli LGBTİ’ler: İşgal varken onur yürüyüşü yok

İsrailli LGBTİ’ler: İşgal varken onur yürüyüşü yok

Cumartesi, 10 Haziran 2017 11:10
Yazdır PDF

lgbti bayrağıH. Merkezi: İsrailli LGBTİ aktivistler, ülkedeki homofobiyi kırmak ve Filistin’deki siyonist işgale karşı ses çıkarmak için birleşti ve işgale, baskıya ve ayrımcılığa son verilmesini istedi.

 

Kaos GL’nin haberine göre, İsrailli bir rap şarkıcısının LGBTİ’lere yönelik şiddet içerikli bir Facebook paylaşımına karşı bir bildiri yayınladı. Paylaşımla, Filistin’e karşı saldırıyı bitirmeyi de içeren toplumsal adalet davalarıyla ilgili çalışan beş LGBTİ aktivistini hedef gösterildi.

 

Bunun üzerine elliden fazla aktivist birleşerek bildiri kaleme aldı. Bildiride, “İşgal varken onur yürüyüşü yok. Mülteciler sınır dışı edilirken onur yürüyüşü yok. Aileler sokaklara atılırken onur yürüyüşü yok. Ülkenin durumu ve şiddetinizde onurlanacak hiçbir şey yok” ifadeleri yer aldı.

 

Aktivist grup nefret dolu paylaşıma da şu mesajla yanıt verdi:

Biz her yerde adaletsizliğin karşısında olmaya, İsrail’in Filistinlilerin haklarını ihlal edişine ve diğer topluluklara yönelik ayrımcılığına dikkat çekmeye devam edeceğiz. Ve LGBTİ topluluğunun içindeki arkadaşlarımıza bir hatırlatma olarak; bizim güvenliğimiz diğerlerinin güvenliği altında ezilemez. Biz burada kalmak ve topluluğumuzu yaşatmak için varız. İşgale, baskıya ve ayrımcılığa son verin! Hepimiz daha iyi bir gelecek hak ediyoruz.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü