Anasayfa Duyuru ve Etkinlikler Özgür Gelecek Yeni Sayısı Çıktı!

Özgür Gelecek Yeni Sayısı Çıktı!

Çarşamba, 13 Kasım 2013 17:18
Yazdır PDF

ozgur gelecek 137 1Adalet mi? Kim, nerde?

Gazetemizin bu sayısında kimi güncel meseleleri konu edinen birçok makale ve yine ülkede yaşanan gelişmelere ilişkin haberlere yer verdik.

Popüler deyimle “dünyanın gözü” CHP’nin çakma Gandi’si Kılıçdaroğlu’nun “adalet” yürüyüşündeyken OHAL uygulamaları ile katliam, infaz, gözaltı ve tutuklamalar sıradanlaştırmaya ve direnenlere dönük her türlü saldırı meşrulaştırılmaya devam ediliyor. Bir yanda Amed-Lice’de Pakize Hazar isimli bir kadın panzer altında kalıyor ve beyni kardeşinin eline poşet verilerek toplanması isteniyor, bir yandan TAYAD’lı İnanç Özkeskin yaşlı anne-babasının gözü önünde katlediliyor, bir yanda Rus emperyalizmine yeşil ışık yakılıp Akkuyu’ya nükleer santral kurulma izni verilerek yaşam alanları büyük bir tehdit altına sokuluyor, bir yandan açlık grevindeki 100’lü günlerini geride bırakan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça hala tutuklu ve hapishanede katledilmek isteniyorlar. Ancak ülke gündemi CHP’nin “adalet” isteğiyle meşgul ediliyor, hem de HDP’li vekillerin tutuklanması ve vekilliklerinin düşürülmesini sağlayan dokunulmazlığın kaldırılması yasasını AKP-MHP ile birlikte geçirdikleri gerçeğini unutturarak...

Sayfalarımızda Dersim’de sonlanmayan operasyonlardan Rojava’dan TİKKO savaşçısı Barbara’nın Alman dergisindeki röportajı, Filipinler’de Maoistlerin DAİŞ’e karşı ordu ile ateşkes tartışmasına dek birçok konu da yer bulmakta.