Anasayfa EMEK Bursalı emekçiler “OHAL gidecek, biz kazanacağız!”

Bursalı emekçiler “OHAL gidecek, biz kazanacağız!”

Pazar, 18 Haziran 2017 10:42
Yazdır PDF

ohal gidecek biz kazanacagizBursa: KESK Bursa Şubeler Platformu, OHAL kararnamesi ile ihraç edilen kamu emekçilerinin durumuna dikkat çekmek ve açlık grevi direnişinde olup tutuklanan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın derhal serbest bırakılması için basın açıklaması gerçekleştirdi.

Dün (17 Haziran) Heykel’de toplanan emekçiler “OHAL, KHK ve ihraçlara hayır! İşimizi geri istiyoruz!” yazılı pankart açtı. Burada açıklama yapan Eğitim-Sen Şube Başkanı Atakan Erdağı, mevcut siyasi iktidarın sendikalara yönelik baskı uyguladığına vurgu yaparak “KESK her dönem emek, demokrasi ve barış düşmanlarının hedefinde olmuştur. Bugün de aynı kesimlerin hedefinde” dedi.

İktidar toplumsal olayalardan tepkilerden korkuyorsa, milyonları açlıkla işsizlikle terbiye etmekten itaat etmeye zorlamaktan vazgeçsin” diyen Erdağı açıklamasını “Hukuksuzca işten atılan ve açığa alınan kamu emekçileri derhal işlerine iade edilsin” sözleriyle sürdürdü.

 

“Nuriye ve Semih yalnız değildir”

Erdağı, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın yaşamlarına dair endişelerini dile getirerek “Bir kez daha Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın yaşamlarına yönelik tehdidin sorumlusunun iktidar olacağını söylüyoruz. Nuriye Gülmen ve Semih Özakça derhal serbest bırakılmalıdır” dedi.

Kitle “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Nuriye Gülmen, Semih Özakça yalnız değildir”, “OHAL gidecek, biz kazanacağız”, “Yaşasın örgütlü mücadelemiz” vb. sloganlar attı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü