Anasayfa Güncel Berberoğlu'nu tutuklayan hakimden Rabia’lı fotoğraf

Berberoğlu'nu tutuklayan hakimden Rabia’lı fotoğraf

Cuma, 16 Haziran 2017 15:08
Yazdır PDF

enis berberoğlu rabiaH. Merkezi: Yargıya müdahaleden yakınan AKP’lilerin hakimlerle çektiği Rabia’lı fotoğrafları ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dün verdiği iftar yemeğinde ve bugün adalet yürüyüşüne ilişkin açıklama yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Adalet Yürüyüşü’nü eleştirerek ‘yargıya müdahale’ edildiğini belirtmişlerdi. Bugün ise CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklayan hakimin Rabia işaretli fotoğrafları ortaya çıktı. Rabia işareti AKP’nin sembolü olarak AKP Kongresi’nde kabul edilmişti.

Meclis Genel Kurulu’nda bugün de en fazla tartışılan konu CHP’nin başlatmış olduğu adalet yürüyüşü ve tutuklu milletvekilleri oldu.

Meclis Genel Kurulu’nda söz olan CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek çevre kirliliğine ilişkin konuşma yapacaktı fakat konuşmasını adalet kirliliği üzerinden devam ettirdi.

Milletvekili Muharrem Erkek genel kurulda çarpıcı bir noktaya değinerek Enis Berberoğlu’na 25 yıl hapse mahkum eden ve tutuklanmasına karar veren İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ali İhsan Horasan’ın AKP’lilerle aynı sofrada ve Rabia işaretleri yapılarak çekilen fotoğrafını gündeme getirdi.

CHP Milletvekili Muharrem Erkek AKP’lilerle hakim Ali İhsan Horasan’ın aynı masada olduğunu belirterek “Yargı siyasallaştı. Bakın, bu davaya bakan 14. Ağır Ceza Mahkemesinin Başkanı Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde görev yaptı.Asliye ceza hâkimiydi ve ilçe seçim kurulu başkanıydı. 7 Haziran genel seçimlerinden önce Bayramiç'te bir yemek yiyor, bir rakı sofrası. Olabilir, insan rakı sofrası kurabilir. Herkesin önünde rakı kadehleri. Fotoğraf çektiriyorlar. Masada biri Rabia işareti yapıyor. Herkesin önünde rakı kadehi, bu hâkimin önünde de rakı kadehi ve fotoğraf çeken kişi daha sonra bunu sosyal medyada paylaşıyor. Masada AK PARTİ Sayın Grup Başkan Vekili Bülent Turan'ın resmi de var. Kendisinin bilgisi yoktur ama resmi var masada. Rabia işareti yapan bir kişi, hâkimle masada rakı içiyor.” dedi.

Erkek devam eden konuşmasında yargının bağımsız ve tarafsız olmak zorunda olduğunun altını çizerek, Masasında Rabia işareti yapılan bir rakı sofrası, önünde rakı kadehi yargıcın, masanın ortasında Sayın Bülent Turan'ın fotoğrafı, hep birlikte rakı içiliyor.Yargıçlar bağımsız ve tarafsız olmak zorundadır, aynı zamanda da bağımsız ve tarafsız gözükmek zorundadırlar. Hele hele, küçük bir ilçelerde bu tip masalarda oturan bir yargıçtan adalet beklemek mümkün müdür?Tüm kamuoyunun vicdanına sesleniyorum.”dedi.

Daha sonra AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın konuyu tartışması üzerine çekilen fotoğrafı gösterdi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü