Anasayfa Güncel Ethem Sarısülük Çorum'da mezarı başında anıldı

Ethem Sarısülük Çorum'da mezarı başında anıldı

Pazartesi, 19 Haziran 2017 08:29
Yazdır PDF

ethem sar suêluêkH. Merkezi: 18 Haziran günü Ankara'dan ve İstanbul'dan Çorum'a  gelinerek katledilişinin 4.yılında Ethem Sarısülük, Alınteri'nin çağrısı, Partizan ve YDG'nin de katılımıyla mezarı başında anıldı. 

Sabah Ankara'dan ve İstanbul'dan Çorum'a doğru yola çıkan araçlar Ethem'in mezarının bulunduğu köye giriş sırasında durduruldu. Jandarmalar araç ve üst araması yaptı. Ethem'in ailesi köydeki evlerinde anma için gelenlere yemek verdi. 

Yemeğin ardından evinin önünde açılan pankartla mezar başına yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüş sırasında ve anma boyunca sivil polislerin ve heron aracının tacizine karşı karşıya kalındı. Mezar başında Av.Kazım Bayraktaroğlu devletin korkusunun bir sonucu olarak polislere daha fazla yetki verildiğini belirterek Ethem'den sonra da devrimcilerin polisler tarafından katledildiğinin örneklerini verdi. Tüm bu cinayetlerin karşılığında katillerin ellerini kollarını sallayarak dışarıda dolandığının da altını çizdi. Daha sonra Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan da Berkin gibi Ethem'in de aslında hala yaşadığını devrimci mücadelenin bitmeyeceğini söyleyerek daha fazla örgütlenmek gerektiğini vurguladı.

Yürüyüş ve anma sırasında sık sık "Ethem Sarısülük ölümsüzdür", "Gezi şehitleri ölümsüzdür ", "Yaşasın devrimci dayanışma" sloganları atıldı. Anma Ethem'in dostları ve yoldaşlarının Ethem'le olan anılarını ve Ethem'e dair düşüncelerimi aktarmasının ardından sonlandırıldı.

Ethem Sarısülük anmasından sonra Partizan ve YDG, İbrahim Kaypakkaya'nın mezarını da ziyaret etti.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

og 167

Alt Menü