Anasayfa Manşet Katliama uğrayanlara “süpürün” diye saldıran polis bu kez de 2. yıl anmasına saldırdı

Katliama uğrayanlara “süpürün” diye saldıran polis bu kez de 2. yıl anmasına saldırdı

Salı, 10 Ekim 2017 09:45
Yazdır PDF

anmaya saldiriAnkara: 10 Ekim Ankara Katliamı'nı anmak için gar önüne gitmeye çalışan kitleye polis plastik mermilerle saldırdı. “Katil IŞİD işbirlikçi AKP” sloganı atan kitle anmayı İMO ve Güvenpark’ta da sürdürmek isteyince buralarda da polis saldırısıyla karşıladı.

10 Ekim 2015’te “emek, barış ve özgürlük” talepleri ile Ankara’da bir araya gelenlere dönük DAİŞ-AKP ortaklığında gerçekleştirilen ve 100’ün üzerinde insanın hayatını kaybettiği katliamın 2. yılı için Ankara Garı’nda buluşanlara polis saldırdı. 10 Ekim katliamı sırasında da alanda yaralıların olduğu halde yine devletin kolluk güçleri katliama uğrayanlara “süpürün” diye saldırmıştı.

 

İMO önünde saldırı

Garda buluşan kitle, Sıhhiye Köprüsü altında da saldırıya uğradı. Bu saldırıda gözaltıların yaşandığı belirtiliyor. Saldırının ardından İMO önünde yeniden bir araya gelen aileler ve kurumlar “Katil IŞİD işbirlikçi AKP” sloganıyla saldırıyı ve katliamı protesto etti.

İMO önünde slogan atan ve saygı duruşunda bulunan kitleye polis biber gazı ve fiziki saldırıyla saldırdı. Kitle İMO’nun içerisine çekilince polis buraya da gaz attı.

 

Güvenpark’a yürüyüş ve köpekler eşliğinde saldırı

Kitle İMO önünde tekrar toplanarak buradan Güvenpark’a yürüdü. Burada da sloganlarla katliamda katledilenleri ananlar, bu kez Güvenpark’ta köpekler eşliğinde polis saldırısına uğradı. Anmaya katılanları gözaltına almaya çalışan polis, esnafı da “Bu alanda kimse kalmayacak! Ne izliyorsunuz? Herkes içeri girsin” şeklinde konuşmalarla tehdit ediyor.

Gözaltı sayısının 6-7 civarında olduğu bilgisi geliyor.